O nás

Z odrážedla až do MotoGP! Projekt pro výchovu a rozvoj motocyklových talentů. Minibiková akademie není jenom o jízdě na motorce, ale komplexní sportovní kroužek. Na činnost akademie navazuje Brno Circuit Junior Racing Team, který nadějné piloty podporuje v kariéře motocyklového jezdce.

Naším hlavním cílem je efektivní výchova a rozvoj mladých jezdců. Děti v akademii získají pod dohledem profesionálních instruktorů správné návyky pro bezpečnou jízdu na motocyklu nejen na závodní dráze, ale i v silničním provozu. Minibike akademie je ideální branou do světa motocyklového sportu.

Fungujeme od roku 2010 a za tu dobu jsme vychovali řadu mladých jezdců, které sbírají jeden úspěch za druhým jak na domácí scéně, tak v prestižních evropských šampionátech.

Náplň akademie

  1. Pravidelné tréninky – v bezpečných podmínkách učíme děti obratnosti, rovnováze, jízdě ve správném stopě a základním pravidlům. Tréninky jsou rozdělené podle výkonnosti. Nácvik jízdy ve vyšších rychlostech přichází na řadu až po získání potřebných návyků.
  2. Mimosezónní soustředění – důležitý je správný kolektiv, proto s dětmi vyrážíme na letní a zimní soustředění. Soustředíme se na fyzickou přípravu, zábavné hry, technickou přípravu, výlety a v létě na jízdu po dráze.
  3. Závody – členové akademie mají možnost startovat v seriálu Minimotocup na minibikových drahách v České republice a na Slovensku.

Historie akademie

Minibiková akademie funguje pod Automotodromem Brno od roku 2010. Později došlo ke sloučení se sdružením Malminibike club pro děti. Oba subjekty následně vychovaly množství kvalitních závodníků, které se účastní prestižních evropských okruhových sérií.

Od sezóny 2018 se oba spolky opět rozdělily a každý působí na jiném místě. Minibiková akademie Masarykova okruhu nadále funguje na brněnském Automotodromu.

Praktické informace

Jak začít
Jak začít
Tréninkové centrum
Tréninkové centrum
Úrovně tréninků
Úrovně tréninků

Brno Circuit Junior Racing Team

Podpořit mladé motocyklové naděje v jejich dalším rozvoji. Takový je hlavní cíl Brno Circuit Junior Racing Teamu. Jeho členové jsou talentovaní jezdci, kteří prošli minibike akademií Masarykova okruhu a chtějí se závodění věnovat ještě intenzivněji.

Brno Circuit Junior Racing Team vznikl pod patronací Automotodromu Brno na začátku roku 2017. Svým členům poskytuje potřebné zázemí pro jejich další rozvoj v motocyklovém závodění.

Juniorský tým mladým pilotkám a pilotům pomáhá zabezpečit potřebné materiální vybavení a instruktoři týmu se jim v rámci celoročního tréninku intenzivně věnují.

Týmoví jezdci se účastní jak domácích závodů, tak prestižních evropských šampionátů, jako je Alpe Adria nebo ADAC Junior Cup.

Jezdci

Alexandra Pelikánová
Alexandra Pelikánová
Filip Novotný
Filip Novotný

Realizační tým

Ondřej Ježek
Ondřej Ježek
Petr Seménka
Petr Seménka

Aktuality

Partneři

Yamaha
Bonmoto
Motozem
Total
Lazer Helmets
Mitas
PSí Hubík
Nokamoto

Kontakt

Tamara Hanáková
Tamara Hanáková+420 546 123 320