Minimotocup v Brně nabídne pokračování minibikové sezóny

Druhý závod šampionátu Minimotocup se tento týden 19. a 20. května koná na malé dráze Masarykova okruhu v Brně. Mladí závodníci sem míří po úvodním závodě v Pardubicích.

Tréninky všech kategorií proběhnou v pátek, zatímco sobota bude vyhrazena pro warm up jízdy, kvalifikace a dva závody. Organizátoři očekávají účast zhruba necelé čtyřicítky závodníků, hojně obsazené jsou především nejmladší juniorské kategorie.

V té nejsledovanější – Junior A – je favoritem Jakub Sedláček. „Kuba vyhrál loňský ročník a letos v Pardubicích opět zvítězil. Určitě pojede o vítězství i na své domácí trati,” říká organizátor šampionátu Minimotocup Petr Seménka. Mezi dospělými jezdci je hlavním favoritem Jakub Novák v kategorii Senior Open 50.

Celkem se bude závodit v pěti kategoriích, většinu juniorských jezdců tvoří přímo odchovanci Minibikové akademie Masarykova okruhu. “Minibikové závody jsou bezesporu líhní nových talentů pro svět dospělého motosportu. Přesto oceňuji hlavně přátelskou atmosféru, která na závodech Minimotocupu panuje. Ráda bych organizátorům akce poděkovala a mladým závodníkům popřála hodně štěstí,“ dodává předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Novinkou v šampionátu pro letošní rok je kategorie PW 50, kde budou startovat především slovenští závodníci ve věku 5 až 10 let.

Další závodní podnik Minimotocupu se uskuteční v Dlhé na Slovensku, kde bude spojen se slovenským mistrovstvím. Minimotocup se do Brna vrátí ještě jednou, a to na poslední závod sezóny, který se uskuteční na konci září a bude zahrnovat oblíbenou dvouhodinovou vytrvalost.

Více informací najdete na webu minimotocup.cz.