Úspěšný víkend pro mladé závodníky. Gurecký a Kocourek si z Le Mans odváží cenné výsledky

Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek úspěšně odstartovali do nové sezóny Northern Talent Cupu. Závodníci Brno Circuit Junior Racing Teamu si ze dvou víkendových závodů odváží tři pódiová umístění, přičemž nedělní závod Gurecký suverénním způsobem vyhrál.

Na závěr programu v Le Mans, které bylo o uplynulém víkendu dějištěm závodu MotoGP, hrála česká hymna. Postaral se o to Jakub Gurecký, který v druhém závodu Northern Talent Cupu nechal všechny soupeře daleko za sebou. Gurecký tak navázal na vydařený sobotní závod, kdy s těsným rozdílem dojel na druhé pozici.

Mladý závodník je s prvními dvěma výsledky v šampionátu spokojený. „Celý víkend hodnotím velmi pozitivně, po sobotním výsledku jsem věřil, že v neděli dokážu vyhrát. Do závodů hodně promlouvalo počasí. V sobotu pršelo hlavně před závodem a v průběhu pak trať začala vysychat, což bylo náročné. Na déšť jsem zvyklý, relativně často v podobných podmínkách trénujeme, takže mi paradoxně vyhovovalo, že v neděli pršelo i během závodu,“ komentuje průběh Gurecký, s 45 body vedoucí jezdec celého šampionátu.

V Le Mans se dařilo i Jonáši Kocourkovi, který si v sobotním závodu připsal své první pódiové umístění v Northern Talent Cupu, když vybojoval třetí místo. „V neděli jsem na to chtěl navázat, věřil jsem, že dovedu udržet tempo a výsledek minimálně zopakovat. Bohužel jsem na mokré trati spadl, navíc tomu předcházely problémy v paddocku. Těsně před začátkem nám vítr odnesl stan a potom ještě převrátil vozík s nářadím. Kvůli tomu jsem na trať vyjel asi o dvě minuty později než všichni ostatní, bylo to dost hektické a koncentrace před závodem nebyla ideální. I tak jsem spokojený a do dalších závodů jdu s cílem vybojovat TOP 3,“ říká Kocourek, který pozitivně hodnotil i atmosféru v paddocku. „Potkal jsem s Quartararem a chvíli jsme si povídali, ptal se mě, jak se mi líbí místní trať,“ dodává závodník Brno Circuit Junior Racing Teamu.

Jezdce Northern Talent Cupu čeká pokračování už tento víkend, šampionát se na další dva závody přesouvá do německého Oscherslebenu.