Gurecký navýšil náskok v čele Northern Talent Cupu. Na Sachsenringu vyhrál počtvrté v řadě

Dvěma závody na Sachsenringu pokračovala o uplynulém víkendu sezóna Northern Talent Cupu. Na německé trati zazářil Jakub Gurecký, který díky 45 bodům za vítězství a druhé místo navýšil svůj náskok v celkovém hodnocení šampionátu.

Gurecký navázal na své předchozí úspěchy a v sobotním závodě po dramatické bitvě zvítězil. Juniorský závodník si připsal už čtvrté vítězství v řadě. „Na tento víkend jsem se moc těšil, Sachsenring je jedním z mých oblíbených okruhů. Po vyhrané kvalifikaci jsem se v prvním závodě pokusil všem ujet, ale nepodařilo se mi to kvůli slip streamu. Proto jsem zůstal ve skupině a šetřil síly na poslední kolo, kdy se mi v prvním sektoru podařilo získat náskok několika desetin, čímž jsem ostatním znemožnil, aby mě ze slip streamu na rovině předjeli,“ hodnotí Gurecký průběh sobotního závodu, který pro něj znamenal zisk 25 bodů.

V druhém závodě zvolil člen brněnského juniorského týmu jinou strategii. „Věděl jsem, že ostatním neujedu, tak jsem se držel na předních pozicích ve skupině až do konce. Polovinu posledního kola jsem jel druhý a následně se mi na rovince povedlo Rossiho Moora předjet. Do poslední zatáčky mi to oplatil a už jsem mu to nestihl vrátit. Možná bych měl další výhru, pokud bych v poslední zatáčce podřadil o dva rychlostní stupně, a ne jenom o jeden. Měl jsem kvůli tomu o něco pomalejší výjezd, což rozhodlo,“ analyzuje svůj nedělní výkon Gurecký. Za vítězným Moorem nakonec zaostal o necelých šest setin vteřiny.

Kocourek vyhlíží závody v Assenu

Zatímco Jakub Gurecký si Sachsenring pochvaluje, Jonáš Kocourek německou trať v oblibě nemá. „Na to, že tuhle trať nemám vůbec rád, to bylo dobré. Abych řekl pravdu, s výsledkem úplně spokojený nejsem. Čekal jsem po minulých závodech víc, ale pořád jsou to důležité body. V Assenu bych chtěl zajet mezi třemi nejlepšími, je to asi vůbec moje nejoblíbenější trať,“ věří si do dalších dvou klání Kocourek, který si z Německa odváží celkem 14 bodů za dvě devátá místa. V celkovém bodování šampionátu je na čtvrté pozici, přičemž na třetího jezdce ztrácí pouhé dva body.

Juniorští závodníci se v nizozemském Assenu představí hned o nadcházejícím víkendu.