Gurecký a Kocourek úspěšně odstartovali do sezóny Northern Talent Cupu. Na začátku října se představí v Brně

Vydařenou premiéru v Northern Talent Cupu za sebou mají jezdci juniorského závodního týmu Automotodromu Brno. Jakub Gurecký ve dvou víkendových závodech na Lausitzringu slavil vítězství a třetí místo. Dařilo se i Jonáši Kocourkovi, který se umístil těsně pod stupni vítězů.

Revidovaný kalendář juniorského Northern Talent Cupu odstartoval dvěma závody na německém Sachsenringu. Už první kvalifikace ukázala potenciál obou mladých jezdců. Jakubovi Gureckému se ji podařilo ovládnout a získal pole position, zatímco Jonáš Kocourek do úvodních klání vybojoval šestou pozici. Na kvalifikační výsledky se mladíkům vinou technických potíží nepodařilo v ostrých závodech navázat, ale ukázali, že se s nimi musí počítat v bojích o nejvyšší příčky.

Zrychlený program šampionátu pokračoval o uplynulém víkendu dalšími dvěma závody na Lausitzringu, kde už se juniorům z Masarykova okruhu úspěšné kvalifikace povedlo proměnit v dobré závodní výsledky. Gurecký slavil první a třetí místo, Kocourek dojel na čtvrté a sedmé pozici.

Šampionát, který je pro nadějné závodníky vstupní branou do mistrovství světa, bude v  zrychleném tempu pokračovat na konci září na Hockenheimu. Poslední dva závody se za účasti jezdců Brno Circuit Junior Racing Teamu uskuteční 2. – 4. října na Masarykově okruhu v Brně.

Jakub Gurecký (#59) k závodům na Lausitzringu: V obou závodech se mi povedl start, ale v poslední kole prvního závodu jsem vedení neudržel a propadl se na třetí místo. Druhý závod se vyvíjel velmi podobně s tím rozdílem, že se mi i přes celou řadu soubojů podařilo udržet na prvním místě. Myslím, že celkově se mi tento víkend povedl a z výsledku mám radost.

Jonáš Kocourek (#56) k závodům na Lausitzringu: Od prvního tréninku jsem se cítil dobře a motorka fungovala výborně. S kvalifikací na šestém místě jsem nebyl úplně spokojený, ale věděl jsem, že dokážu zrychlit. V den závodů jsem byl trochu nervózní, v obou případech jsem se po startu propadl o pár pozic níž, ale vždy se mi nakonec podařilo probojovat zpět. Chtěl bych poděkovat celému týmu za podporu a Kubovi pogratulovat ke skvělým výsledkům. V Hockenheimu udělám maximum pro to, abych na naše dosavadní výkony navázal.

Michal Šembera (trenér Brno Circuit Junior Racing Teamu): Za mě víkend skončil fantasticky, kluci předvedli velmi dobrý výkon. Kuba vyhrál kvalifikaci a oba závody jel na špici. V prvním závodě bojoval až do poslední chvíle o vítězství, i když to nakonec těsně nevyšlo. V druhém už si ostatní jezdce strategicky pohlídal a slavil první místo. Jonáš zatím maličko ztrácí v soubojích, ale v obou závodech předvedl působivou stíhací jízdu a dokázal zajíždět nejrychlejší kola.