Gurecký a Kocourek pokračují v Northern Talent Cupu. Oba jezdci jdou do sezóny s cílem obsazovat přední pozice

Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek budou i v letošní sezóně součástí prestižního šampionátu Northern Talent Cup. Dvojice členů juniorského závodního týmu Automotodromu Brno tak má příležitost navázat na loňský úspěšný ročník. Tomu odpovídají ambice obou závodníků, cílem je pohybovat se mezi nejlepšími.

Jakub Gurecký ve své úvodní sezóně vybojoval celkové čtvrté místo a letos míří ještě výš. „Chci se umístit v top 3 a ideálně celý šampionát vyhrát. Bohužel si tím teď nejsem stoprocentně jistý, protože za sebou mám dvě zlomeniny ruky. Nemohl jsem dlouho trénovat, ale doufám, že vše doženu. Přes zimu jsem hodně posiloval a běhal. Na novou sezónu se těším, pojedeme na zajímavých okruzích, ale hodně mě mrzí, že už se znovu nepojede v Brně,“ komentuje Gurecký, který loňský závěrečný závod na Masarykově okruhu vyhrál.

Vysoké cíle si dává i Jonáš Kocourek. „Jsem rád, že Northern Talent Cup pojedu i v letošním roce. Je to pro mě další šance ukázat, co ve mně je. Po loňské sezóně vím, že konkurence je velmi kvalitní, ale udělám maximum pro to, abych uspěl. Mým cílem je být mezi pěti nejlepšími závodníky a osobně bych si přál bojovat o bednu. Pandemie mi bohužel komplikuje přípravu, protože jsou zavřené tělocvičny. Ale cvičím doma, chodím běhat a často jezdím motokros. Nejvíc se těším do Assenu, na celkovou atmosféru soutěže a na sbírání dalších zkušeností, “ vysvětluje Kocourek, který navazuje na loňský úspěšný ročník, kdy se mu v každém závodě podařilo bodovat a celkově obsadil sedmé místo.

Výkony obou mládežnických závodníků v jejich úvodní sezóně ukázaly, že mají velký potenciál. Mám z Kuby a Jonáše velkou radost, pro oba to byla první příležitost startovat ve velkých závodech a rozhodně nezklamali, právě naopak. Do nové sezóny vstupují bohatší o spoustu zkušeností a nemám sebemenších pochyb o tom, že je dovedou patřičně zužitkovat a bojovat o nejvyšší příčky,“ hodnotí výkon nadějných pilotů Ivana Ulmanová, statutární ředitelka Automotodromu Brno, který prostřednictvím svého juniorského závodního týmu mladé jezdce podporuje.

Účastníci Northern Talent Cupu by na základě zveřejněného předběžného kalendáře měli zahájit sezónu v dubnu na německém Lausitzringu a dále je čekají závody v Le Mans, Assenu nebo na rakouském Red Bull Ringu. Vítěz šampionátu má automaticky zaručený postup do Red Bull Rookies Cupu.