Závodní sezóna 2024. Na Masarykův okruh zamíří plejáda prestižních sérií historických automobilů

Všechny generace motoristických fanoušků si v kalendáři mohou výrazně vyznačit druhý červencový víkend. Právě v tomto termínu se Masarykův okruh stane dějištěm závodní akce Brno Grand Prix Revival, která nabídne unikátní průřez historií motorsportu od meziválečných vozů po klasickou Formuli 1.

Brno Grand Prix Revival se do kalendáře vrací symbolicky po deseti letech. „Masarykův okruh je za dobu své více než devadesátileté existence pevně spjat prakticky se všemi závodními legendami. Proto mě velmi těší, že jsme se s Československým automobilovým klubem pro Moravu a Slezsko domluvili na zopakování krásné akce z roku 2014. Bude to jedinečný víkend, který nabídne to nejlepší z celé historie automobilového sportu,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. Návštěvníci se mohou těšit na ostré závody sérií Masters a Historic Grand Prix Cars Association nebo atraktivní exhibice československých automobilů i motocyklů. Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou už v tuto chvíli k dispozici na webových stránkách brnogp.cz.

Silniční motocykly, sidecary i enduro

Kvalitně obsazené motocyklové závody nabídnou hned tři podniky pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu (ČAMS). Program silniční Jarní ceny Brna opět obohatí mezinárodní závod sidecar, na podzim pak v kalendáři nechybí Velká cena Bohumila Staši. Po loňské úspěšné premiéře se v areálu Masarykova okruhu v listopadu uskuteční závody Enduro sprintu.

Stejně tak pokračuje spolupráce s promotérem mezinárodního šampionátu Alpe Adria, který v kalendáři opět dostal atraktivní červencový termín. Součástí programu budou i závody evropského ženského šampionátu.

Automobilovou sezónu zakončí vytrvalost

V září se na Automotodromu Brno nejprve rozhodne o titulech středoevropské zóny v rámci tradičního víkendu Masaryk Racing Days, na který se svým závěrečným podnikem naváže série Porsche Sprint Challenge.

Hlavní automobilovou sezónu uzavře Epilog, vytrvalostní klání GT vozů, cestovních automobilů a dalších závodních tříd. „Endurance závody se obecně těší velké oblibě. Epilog byl dlouhé roky podnikem, kterého se na sklonku sezóny účastnily posádky ze středoevropské okruhové špičky. Účast je pro týmy otázkou prestiže a zároveň odměnou po náročné sezóně. Věříme, že se na tuto tradici podaří navázat a návštěvníky potěší zaplněný startovní rošt,“ přibližuje myšlenku obnovené akce sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.

Vyjma novinek se fanoušci mohou těšit na další oblíbené stálice – Histo Cup, Czech Drift Series, jarní i podzimní mezinárodní mistrovství v závodech do vrchu nebo Tuning Show.

KOMPLETNÍ KALENDÁŘ ZÁVODNÍCH AKCÍ

6. – 7. dubna – závody do vrchu MMZAV LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH
13. dubna – Tuning Show
14. dubna – 8H Le Brno
20. – 21. dubna – Jarní cena Brna & International Sidecar Trophy
11. – 12. května – Histo Cup
18. – 19. května – Spartan Race
11. června – Carbonia Cup
6. – 7.  července – Alpe Adria International Motorcycle Championship
13. – 14. července – Brno Grand Prix Revival
7. – 8. září – Masaryk Racing Days
21. – 22. září  – Porsche Sprint Challenge
28. – 29. září – Velká cena Bohumila Staši
12. října – Epilog
13. října – závody do vrchu MMZAV LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH
16. října – 9H Le Brno
19. – 20. října – Czech Drift Series
9. – 10. listopadu – CAMS Enduro Sprint