Ve stopách legend. O Velikonocích se Masarykův okruh otevírá rodinám s dětmi

Masarykův okruh se na Velikonoce otevírá veřejnosti. Nejen fanoušci motorsportu se na závodní trať mohou vydat pěšky. V pondělí 10. dubna je přímo na dráze čeká tematická stezka se zajímavostmi ze světa hřmících motorů. Sobota 8. dubna bude patřit Tuning Show.

„Chceme lidem nabídnout příležitost, jak Masarykův okruh poznat z jiné perspektivy. Na Velikonoční pondělí jsou lidé pohromadě a často hledají netradiční program. Proto dráhu otevíráme pro pěší a pozvánku na příjemnou procházku doplňujeme o zábavnou stezku, která potěší zejména rodiny s dětmi,“ vysvětluje myšlenku akce předsedkyně představenstva Automotodromu Brno, Ivana Ulmanová. Okruh bude v pondělí 10. dubna zdarma otevřený za každého počasí od 9 do 17 hodin.

„Návštěvníci se mohou těšit na tematická stanoviště rozmístěná po celé trati. Na nich jsou zábavnou formou vysvětlené zajímavosti ze světa motorsportu. Třeba kolik opravdových koní by muselo nahradit motor silného motocyklu,“ přiblížila pondělní program Ivana Ulmanová. Jednotlivé zastávky jsou pojaté tak, aby byly poutavé i pro nejmenší.

Stanoviště dají nahlédnout i do zákulisí fungování závodní dráhy. „Představíme vyprošťovací vůz, safety car, který řídí provoz na trati, nebo naše hasičské auto. Ne každý to ví, ale na okruhu máme vlastní hasičskou jednotku, která je v případě nehody připravená okamžitě zasáhnout,“ popsal šéf sportovního oddělení Masarykova okruhu Miroslav Bartoš.

Protože se akce koná na Velikonoční pondělí, nezapomínají na okruhu ani na dodržování tradic. Na poslední bonusové zastávce budou pro návštěvníky připravené pomlázky, aby mohli symbolicky splnit svoji velikonoční povinnost.

Vstup je zdarma. Na dětské návštěvníky navíc čeká dárek v podobě velikonočního balíčku, který bude k vyzvednutí v Hotelu GRID. Otevřený bude i speciální pitstop – občerstvení přímo ve Schwantzově zatáčce. V neděli 9. dubna je dráha rovněž otevřena pro pěší, ale bez doprovodného programu.

Hotel GRID nabídne velikonoční menu

Hotel GRID, který se nachází přímo v areálu, nabídne všem návštěvníkům speciální velikonoční menu. Akce není jen pro ubytované, na sváteční oběd podávaný od 11 do 15 hodin může dorazit kdokoliv. V lobby hotelu si lidé mohou vyzkoušet F1 simulátor.

Sobota nabídne sraz fanoušků upravených vozů

Pro motoristy je o Velikonocích na programu tradiční Tuning Show. Hojně navštěvovaný sraz fanoušků upravených aut, která zaplní celý paddock, se koná v sobotu 8. dubna. Program na dráze se ponese ve znamení sprintů na cílové rovince, závodů do vrchu a jízd pro veřejnost. Nebude chybět ani soutěž v driftech, freestyle motocross exhibice Pavla Poláška, nebo ukázka vyproštění z hořícího vozu. Vstupné na sobotu činí 350 korun.