Na Masarykově okruhu se schyluje k závěrečné bitvě o mistrovské tituly. O víkendu na dráze zaburácí i monoposty Formule 1

Velké finále automobilové sezóny je na programu tento víkend 9. a 10. září na Masarykově okruhu v Brně. Nabitý program závodního podniku Masaryk Racing Days se ponese ve znamení soubojů středoevropské okruhové elity o mistrovské tituly. Ostrou akci doplní zcela nový formát exhibice ikonických F1 monopostů.

Promotér šampionátu BOSS GP letos do Brna přiveze minimálně 11 bývalých vozů F1, z nichž většina vyrazí na závodní dráhu. „Fanoušci se o víkendu mohou těšit na celkem šest exhibic. V akci si prohlédnou stroje ze vzdálenější i nedávné historie nejslavnějšího motoristického šampionátu. Na trať vyrazí třeba monopost F1 Wolf WR7 z roku 1979, Arrows A22 z roku 2001 nebo Lotus T127 z roku 2010. Chybět nebude ani držitel oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu Ingo Gerstl s vozem Toro Rosso STR1 z roku 2006,“ vyjmenovává Jana Božková, manažerka akce za Automodrom Brno. Další vzácné monoposty budou k vidění v paddocku, v čele s originálním vozem Ferrari F310B, ve kterém v sezóně 1997 závodil Michael Schumacher.

Víkend přinese štědrou porci ostrých klání šampionátů ESET Cup Series, TCR Eastern Europe a FIA F4 CEZ. Šachovnicová vlajka pro vítěze zavlaje celkem patnáctkrát. Závodům budou od pátku předcházet volné tréninky a kvalifikační jízdy. Program na dráze obohatí vyjma F1 Show i historický šampionát HAIGO.

Týmová bitva o titul v kategorii GT vozů

Velkým lákadlem je královská kategorie GT vozů. Pozornost všech fanoušků se bude soustředit především na třídu GTC, ve které se o mistrovský titul utkají kolegové z brněnské stáje Mičánek Motorsport – Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček. Do děje ve třídě GT3 promluví tovární jezdec BMW M Motorsport Max Hesse.

O prvenství je rozhodnuto v sérii TCR Eastern Europe, ale to ji na atraktivitě nijak neubírá. Titul má sice jistý slovenský pilot Maťo Homola v barvách Janík Motorsport, velký boj bude pokračovat o pozici vicemistra. Na stříbrnou pozici v konečném bodování šampionátu aspirují hned čtyři jezdci včetně tuzemského Adama Kouta z téže stáje.

Předposlední závodní víkend pak čeká jezdce formulového šampionátu FIA F4 CEZ, ve kterém se představí hned trojice českých závodníků.

Praktické informace

Pro diváky budou otevřené přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny v prostoru startu a cíle, kde bude umístěna velkoplošná obrazovka. Pro držitele všech typů vstupenek je volně přístupný i paddock. Víkendové vstupné na akci činí 550 korun, jednodenní vstupenku zájemci pořídí za 350 korun.

Automotodrom Brno ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna vypravuje speciální autobusovou linku č. 400, která návštěvníky odveze z Mendlova náměstí až k hlavnímu vstupu do areálu Masarykova okruhu a zpět.

Doprovodný program nabídne sobotní besedu se spíkrem Masarykova okruhu Martinem Strakou, FMX Show, jízdy na motokárách, F1 simulátor nebo skákací hrad pro nejmenší návštěvníky.