FAQ CzechGP: Kam ano, kam ne, kdy, kde a co?

Letošní závody MotoGP v České republice se poprvé v historii uskuteční bez divácké účasti na tribunách. Vzhledem k vládním opatřením musí brány Automotodromu Brno zůstat pro fanoušky zavřené. Kolem letošní organizace panuje celá řada logických dotazů, proto vám přinášíme odpověď na vše důležité.

 1. MŮŽU SE PŘIJÍT PODÍVAT?
  Bohužel nikoliv. Grand Prix České republiky se musí uskutečnit zcela bez divácké účasti, a to hlavně v návaznosti na aktuálně platná omezení v případě pořádání hromadných akcí. Po celou dobu konání závodu v areálu panuje velmi přísný bezpečnostní a hygienický režim. Mrzí nás to, ale naší prioritou musí být bezproblémové zabezpečení této mezinárodní akce. Ve spolupráci s policií budeme intenzivně monitorovat vnější hranici areálu tak, aby skutečně byla dodržena podmínka, že se v areálu bude nacházet pouze nezbytný počet lidí z řad organizátorů.
 2. CO MI HROZÍ, POKUD SE POKUSÍM NA TRIBUNY DOSTAT?
  V první řadě vás prosíme – nedělejte to. Letošní ročník je pro nás organizačně velmi náročný už sám o sobě a musíme na vás apelovat, ať tentokrát opravdu zůstanete doma a závody MotoGP si výjimečně užijete u televizních obrazovek. Na tribunách se všichni společně sejdeme příští rok a letošní situaci si patřičně vynahradíme. Nepropustnost vnější hranice areálu budeme velmi pečlivě hlídat. Pokud se na území Automotodromu Brno bude nacházet kdokoliv nepovolaný, předáme jej hlídce Policie České republiky, která se na bezpečnostním zajištění akce podílí. Předpokládáme, že s provinilcem bude následně zahájeno standardní přestupkové řízení v souvislosti s neoprávněným vniknutím na soukromý pozemek.
 3. JSOU KOLEM AREÁLU NĚJAKÁ DOPRAVNÍ OMEZENÍ?
  Od pátku do neděle bude uzavřena spojovací komunikace vedoucí kolem areálu Automotodromu Brno. Průjezd bude uzavřen mezi křižovatkou s komunikací 602 až do Žebětína. Autobus linky 402 bude po celý týden zastávkami u Masarykova okruhu pouze projíždět. Podívejte se na upravený jízdní řád.
 4. KDE MŮŽU GRAND PRIX SLEDOVAT?
  Teď konečně dobré zprávy! Celému dění se budou podrobně věnovat kanály TV Nova, která na vysílání šampionátu drží práva. Už od pátku se můžete těšit na studiový program na kanálu Nova Sport, stejně jako na ranní Snídani s novou na hlavní stanici TV Nova. V neděli pak Nova všechny závody odvysílá na volně přístupné stanici Nova Action. Pro živé sledování závodů tak není nutné vlastnit jakýkoliv sportovní balíček od různých poskytovatelů – postačí vám naladit volně dostupný kanál Nova Action. Zároveň doporučujeme sledovat naše sociální sítě. Jak na Instagramu, tak na Facebooku vás budeme po celý závodní víkend zásobovat velkou dávkou fotek a informací z dění na závodní trati i v zákulisí.
 5. KONAJÍ SE LETOS NĚJAKÉ DOPROVODNÉ AKCE?
  Ano, o atmosféru před Grand Prix České republiky vás rozhodně neochudíme. Přijďte na čtvrteční akci Velká cena v Centru Brna. Čeká vás beseda s motocyklovými osobnostmi v kině Scala, která je doplněna o doprovodný program na Moravském náměstí. Besedu bude zároveň ve svém vysílání živě přenášet Český rozhlas Brno, který ji pomocí live-streamu zprostředkuje i na svém Youtube kanálu. Beseda začíná v 15 hodin a účastní se jí například Karel Abraham nebo Peter Baláž. Pozvat vás můžeme i do starého depa původního Masarykova okruhu, kde se ve čtvrtek od 14 hodin uskuteční pietní událost k významným výročím, která je součástí projektu Masarykův okruh, legenda.

Vážení fanoušci, děkujeme vám za pochopení a těšíme se na viděnou ve Scale a potom na tribunách Masarykova okruhu nejpozději při Grand Prix České republiky 2021.