O kurzu

Od sezóny 2019 Skútr motoškolu nahradila Motoškola START. Podívejte se na podrobnosti.

Kurz je vhodný převším pro teenagery, začínající jezdce a řidiče aut. Pro každou z těchto skupin je důležité získat za řidítky patřičnou jistotu.

Pro patnáctileté je skútr prakticky jedinou motorizovanou alternativou k MHD. Často je pro ně právě skútr první zkušeností s dopravou v hustém silničním provozu.

Od roku 2014 mohou držitelé řidičského oprávnění na auta řídit skútry až do objemu 125 ccm. Řada z nich ovšem nikdy neprošla speciálním kurzem pro motorkáře a nemá ani základní návyky pro jízdu na jednostopém vozidle.

Co se naučíte

Klademe důraz na to, abyste si důkladně osvojili správné ovládání skútru. Díky tomu budete schopni plynulé a bezpečné jízdy i v hustém silničním provozu, stejně jako se naučíte reagovat na vzniklé krizové situace.

 1. Ovládat motorku v typických situacích městského provozu

  Vyzkoušíte si manévrování v nízkých rychlostech, krizové brzdění, vyhýbání se překážce a další modelové situace, se kterými se v provozu setkáte.

 2. Vyřešit nástrahy silničního provozu

  Pro začátečníka jsou to občas překvapivé věci. Vyzkoušíte si, co můžete čekat od řidičů aut, naučíte se předvídat možné kritické situace a také je s přehledem a bez stresu řešit.

 3. Vysvětlíme vám, jak funguje motorka

  Podíváme se spolu na fyzikální principy a zákonitosti, které jsou pro všechny motorky společné. Vysvětlíme vám, jak a proč se skútr chová v zatáčce, jak s ní správně brzdit, zatáčet i zrychlovat.

 4. Vypořádat se s vozovkou

  Dozvíte se, jak se správně vypořádat s přejezdem tramvajových kolejí, pruhů na silnici nebo kanálů. Naučíme se zásady bezpečné jízdy na mokru.

Nejbližší termíny

Pokud jste rozhodnutí a vybíráte vhodný termín pro účast, gratulujeme. Je vidět, že to se zvládnutím skútru myslíte vážně a chcete se zlepšovat.

Momentálně není žádný volný termín k dispozici.

Dostali jste voucher na skútr motoškolu bez konkrétního termínu? Bezva dárek, užijte si to!

Vyhovující termín si vyberete v jednoduchém formuláři na následujícím odkazu.

Aktuality

Dárkový poukaz

Darujte svým blízkým motorkářům zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat. Kurz silniční motoškoly je kombinací adrenalinového, zábavného a smysluplného dárku.

V objednávce do poznámky uveďte, že chcete vystavit dárkový certifikát. Po přijetí platby vám poštou pošleme stylový dárkový poukaz.

Termíny a ceny

Praktické informace

Časový harmonogram
Časový harmonogram
Povinné vybavení
Povinné vybavení
Ubytování a další služby
Ubytování a další služby
Vhodný motocykl
Vhodný motocykl

Další aktivity

Silniční motoškola

Silniční motoškola

0 Termínů
Silniční motoškola
Motoškola po zadním

Motoškola po zadním

1 Termín
Motoškola po zadním
Hard enduro motoškola

Hard enduro motoškola

1 Termín
Hard enduro motoškola
Enduro motoškola

Enduro motoškola

0 Termínů
Enduro motoškola

Partneři

Yamaha
Bonmoto
Total
W-TEC
Nokamoto
Motozem
PSí Hubík
Mitas

Kontakt

Barbora Svobodová
Barbora Svobodová+420 546 123 321