registrovat |

e-mail:

heslo:

Motoškola Masarykova okruhu Kurz bezpečné jízdy pro aktivní motorkáře
string(3) "674"

Program

 

Na Motoškolu si vyhraďte celý den. Počítejte, že kurz je intenzivní a trvá až do podvečera, je tedy dobré být odpočatý.

Podmínkou účasti je kompletní motocyklistické vybavení - helma, rukavice, pevné boty a kombinéza nebo komplet kalhot a bundy.

 

Kurz motoškoly trvá od 13.30 do 20.15 a zahrnuje:

  • 120 minut     Teoretická výuka, příprava „na suchu“
  • 90 minut       Ovládání motocyklu v nízkých rychlostech, krizové brzdění (minibiková dráha)
  • 3 x 25 minut  Jízda po závodní dráze pod dohledem instruktora ve skupinách dle výkonnosti
  • 25 minut       Volná jízda po závodní dráze s možností individuální konzultace jízdního stylu
  • bez omezení  Technické konzultace, debata

12.00 - 13.20

Po příjezdu na okruh se zaregistrujete na recepci kurzu a potkáte se s dalšími účastníky Motoškoly. Hned při registraci dostanete poznámkový blok a pamětní tričko Motoškoly. Už v době před začátkem kurzu můžete využít bezplatné konzultace s mechanikem, který vám individuálně poradí s nastavením a seřízením motocyklu.

13.30 - 15.30

První část kurzu je teoretická a probíhá ve výukové místnosti na Masarykově okruhu.  Instruktoři vás seznámí se zásadami bezpečné a přitom zábavné jízdy na motorce. Díky cvičnému motocyklu umístěnému přímo ve výukové místnosti je i teoretická část výuky orientovaná velmi prakticky a řadu věcí vám instruktoři mohou ukázat názorně. Seznámíte se také se zásadami technického nastavení motocyklu.

16.00 - 17.30

Prostřední část kurzu strávíte se svým motocyklem na minibikové dráze, která je skvělým prostorem pro nácvik krizového brzdění, ovládání motorky v nižších rychlostech a zvládnutí techniky průjezdu zatáčkou. Postupně si všichni účastníci trať několikrát projedou za dozoru instruktorů, kteří každému jezdci individuálně poradí, kde se mohou zlepšit.

18.00 - 20.00

Závěrečná část je tvořena celkem čtyřmi pětadvacetiminutovými jízdami po závodní dráze. Instruktoři rozřadí jezdce podle jejich zkušeností a výkonnosti do skupin, každé se pak věnuje jeden instruktor individuálně. Každá z prvních tří jízd je "organizovaná" - účastníci se pravidelně střídají za instruktorem, tak aby alespoň jedno kolo v každé jízdě byli v přímém kontaktu s ním. Poslední jízda je volná, účastníci mají prostor k vyzkoušení návyků, které si osvojili.

od 20.15

Kurz zakončí závěrečná volná debata s instruktory dle zájmu účastníků

HARD ENDURO Motoškola

HARD ENDURO Motoškola je celodenní kurz zaměřený na majitele sportovních endur či lehkých terénních motocyklů typu KTM Freeride, kteří by se rádi při svém jezdění v terénu či závodění posunuli dále. Poradíme vám, jak si nastavit motorku, a jak získat správnou techniku a díky tomu si pak užít i ty nejtěžší překážky. 

více
ENDURO Motoškola

Naučte se ovládat svoje cestovní enduro v lehkém i těžším terénu. Na terénním polygonu v areálu Masarykova okruhu si vyzkoušíte různé typy terénních překážek a naučíte se je s přehledem zdolávat. Kurzem vás provede Pepa Kulhavý, zkušený závodník v enduro a motokrosových disciplínách a účastník šestidenní.

více
SKÚTR Motoškola

SKÚTR Motoškola je kurz pro začínající jezdce s minimem zkušeností. Je vhodný pro patnáctileté "nováčky" na silnicích, i ty, kteří si  skútr pořizují jako doplněk k autu a nikdy neabsolvovali výcvik v autoškole. V dopoledním kurzu se naučíte jezdit bezpečně a zároveň tak, abyste na silnici nebyli "lovnou zvěří".

 

 

více