O závodu

Závěr sezóny jeďte pod plným plynem! Motoshow rekord je opět dvoudenní.

Přijeďte si na Masarykův okruh pro intenzivní tečku za další motorkářskou sezónou. Akce Motoshow rekord se ponese ve znamení dvoudenních jízd veřejnosti, které vyvrcholí velkou hromadnou jízdou po dráze Masarykova okruhu.

Sezónu zakončíme společně

Účast na hromadné jízdě po závodní dráze, která je zároveň pokusem o rekord v počtu strojů na trati Masarykova okruhu, je pro všechny zúčastněné zdarma.

V rámci dvou dní máte poslední letošní příležitost užít si jízdy veřejnosti. Jednotlivé jízdy aktuální si pořídíte přímo na místě hodinu před začátkem první jízdy. Prodej jízd najdete v boxu č. 1.

Pravidla pro účast na hromadné jízdě

  1. Abychom vám zaručili účast na hromadné jízdě, je potřeba být nejpozději v 11:30 uvnitř areálu Masarykova okruhu.
  2. Akce se můžete zúčastnit na libovolném stroji, ať už je to Vespa, Babeta nebo nějaký historický kousek, který by se neztratil ani v muzeu.
  3. Ať už jedete na čemkoliv, helma je povinností.
  4. Na dráhu můžete vyrazit i na závodní motorce bez registrační značky.
  5. Jediným omezením účastnících se motocyklů je vyhovující technický stav stroje.

Historie akce

Vzpomínková akce na zesnulého Marca Simoncelliho původně vznikla zcela spontánně týden poté, co oblíbený jezdec MotoGP tragicky zahynul při závodu v Sepangu v roce 2011.

Po několika ročnících se z akce stal největší motocyklový sraz v České republice. V rekordním roce 2014 se na dráhu společně vydalo 3795 motorkářů. V sezoně 2019 se pokusíme tento rekord znovu překonat.

 

Aktuality

O čem se mluví