About the course

Skútr je stále populárnější dopravní prostředek, ale jízda na něm ale není bez rizika. Zvlášť když nejste zkušený motorkář. V tomto kurzu získáte všechny základní dovednosti, díky kterým si budete jistí i při jízdě v hustém městském provozu.

Kurz je vhodný převším pro teenagery, začínající jezdce a řidiče aut. Pro každou z těchto skupin je důležité získat za řidítky patřičnou jistotu.

Pro patnáctileté je skútr prakticky jedinou motorizovanou alternativou k MHD. Často je pro ně právě skútr první zkušeností s dopravou v hustém silničním provozu.

Od roku 2014 mohou držitelé řidičského oprávnění na auta řídit skútry až do objemu 125 ccm. Řada z nich ovšem nikdy neprošla speciálním kurzem pro motorkáře a nemá ani základní návyky pro jízdu na jednostopém vozidle.

What do you learn

Klademe důraz na to, abyste si důkladně osvojili správné ovládání skútru. Díky tomu budete schopni plynulé a bezpečné jízdy i v hustém silničním provozu, stejně jako se naučíte reagovat na vzniklé krizové situace.

 1. Ovládat motorku v typických situacích městského provozu

  Vyzkoušíte si manévrování v nízkých rychlostech, krizové brzdění, vyhýbání se překážce a další modelové situace, se kterými se v provozu setkáte.

 2. Vyřešit nástrahy silničního provozu

  Pro začátečníka jsou to občas překvapivé věci. Vyzkoušíte si, co můžete čekat od řidičů aut, naučíte se předvídat možné kritické situace a také je s přehledem a bez stresu řešit.

 3. Vysvětlíme vám, jak funguje motorka

  Podíváme se spolu na fyzikální principy a zákonitosti, které jsou pro všechny motorky společné. Vysvětlíme vám, jak a proč se skútr chová v zatáčce, jak s ní správně brzdit, zatáčet i zrychlovat.

 4. Vypořádat se s vozovkou

  Dozvíte se, jak se správně vypořádat s přejezdem tramvajových kolejí, pruhů na silnici nebo kanálů. Naučíme se zásady bezpečné jízdy na mokru.

Closest dates

Pokud jste rozhodnutí a vybíráte vhodný termín pro účast, gratulujeme. Je vidět, že to se zvládnutím skútru myslíte vážně a chcete se zlepšovat.

No terms found.

Dostali jste voucher na skútr motoškolu bez konkrétního termínu? Bezva dárek, užijte si to!

Vyhovující termín si vyberete v jednoduchém formuláři na následujícím odkazu.

News

Gift voucher

Darujte svým blízkým motorkářům zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat. Kurz silniční motoškoly je kombinací adrenalinového, zábavného a smysluplného dárku.

V objednávce do poznámky uveďte, že chcete vystavit dárkový certifikát. Po přijetí platby vám poštou pošleme stylový dárkový poukaz.

Terms and prices

Useful information

Časový harmonogram
Časový harmonogram
Povinné vybavení
Povinné vybavení
Ubytování a další služby
Ubytování a další služby
Vhodný motocykl
Vhodný motocykl

More activities

Road motoschool

Road motoschool

16 Terms
Road motoschool
Rear wheel motoschool

Rear wheel motoschool

5 Terms
Rear wheel motoschool
Hard enduro motoškola

Hard enduro motoškola

2 Terms
Hard enduro motoškola
Enduro motoschool

Enduro motoschool

4 Terms
Enduro motoschool

Partners

Yamaha
Bonmoto
Total
W-TEC
Nokamoto
Motozem
PSí Hubík
Mitas

Contact

Barbora Svobodová
Barbora Svobodová+420 546 123 321